UA-114652299-1
شناخت کیسه خواب
۱۳۹۶/۱۲/۲۰
مکان های دیدنی جیپور
۱۳۹۶/۱۲/۲۶

نکات مهم سفر انفرادی !!

ماجراجویی و آزادی انفرادی دو تا از زیباترین حس هایی است که با سفر می توان آن را تجربه کرد. یکی از نکات مثبت سفرهای انفرادی عدم هماهنگی با افراد دیگر و داشتن حق انتخاب بیشتر است. با اینکه داشتن همسفر خوب لذت های خود را دارد اما در سفر های انفرادی خود شما می توانید یکی از بهترین همراهان سفر برای خود باشید و پیشنهاد می شود حتما سفر تنهایی را تجربه کنید.

چرا سفر انفرادی ؟!
سفر انفرادی در مقایسه با سفر گروهی در تور بسیار متفاوت است و در آن فضاهایی را تجربه خواهید کرد که در تورهای گروهی نمی توانید.


آزادی : در سفر انفرادی شما می توانید بدون برنامه عمل کنید و دقیقا کاری را انجام دهید که در همان لحظه دوست دارید این آزادی عمل در سفر قطعا باعث رضایت شما خواهد بود و می توانید به جای این که کل زمان رزرو خود را فقط صرف یک کار کنید به چندین مکان رفته و لذت ببرید.
ماجراجویی : مسافرت با یک گروه و یا حتی با یک شخص دیگر را تا حدودی از افراد و محیط های دیگر جدا می کند در صورتی که در شرایط انفرادی بیشتر می توانید در محیط غرق شوید و همچنین با افراد مختلف معاشرت داشته و ماجراجویی بیشتری در مکان های مختلف داشته باشید.
پیدا کردن اعتماد به نفس بیشتر : سفر به تنهایی باعث می شود شما تنها به خودتان تکیه کنید و احتیاجات خود در سفر مانند غذا و برنامه های سفر خود مانند قطار و هواپیما و یا حتی دانستن زبان را خود مهیا کنید و این باعث بالا رفتن اعتماد به نفس شما خواهد شد.

ترس های رایج هنگام سفرهای انفرادی:


سفرهای انفرادی ممکن است ترس هایی برای شما به خاطر تنها بودن و امنیت سفر ایجاد کند و این ترس ها با اخطار های افراد گوناگون بیشتر می شود.
امنیت : سفرهای انفرادی امنیت بیشتری نیاز دارد و باید از محیط اطرافتون آگاهی داشته باشید ولی با این حال این مسئله نباید برای شما ترس ایجاد کند و شما را از این کار باز دارد.
تنهایی : گاهی اوقات ممکن است تنهایی شما را آژار دهد و نیاز به برقراری ارتباط با دیگران داشته باشید و شروع به ملاقت دیگران در مکان های مختلف کنید فقط به این نکته توجه کنید که هر شخصی در سفر نمی تواند قابل اعتماد باشد .
بی حوصلگی : تنها بودن در سفر ممکن است گاهی در شما بی حوصلگی ایجاد کند و این کاملا طبیعی است در این مواقع سعی کنید برای خود سرگرمی ایجاد کنید.

سفرهای انفرادی ممکن است در شما ترس ایجاد کند، در این مواقع می توانید یکی از دو کار زیر را انجام دهید.
با دوستان خود سفر کنید : برای سفر می توانید با یکی از دوستان خود شروع کنید این به شما کمک خواهد کرد که راحت تر با یک محیط جدید کنار بیایید.
سفر کوتاه : اولین سفر انفرادی شما نباید یک سفر بزرگ و راه دور باشد. برای تجربه یک سفر انفرادی می توانید با یک سفر کوتاه نزدیک به محل زندگی خوئ شروع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *