UA-114652299-1

جایگاه خواب در فرودگاه ها در حال افزایش است.

این خبر بسیار خوبی برا ی مسافران است . اما با این وجود فرودگاه ها در حال مقاومت در برابر این مسئله هستند .
طبق نظریه های گفته شده شرکت هواپیمایی باید به مسافران سفر های شبانه اهمیت ویژه ای بابت راحتی آنان داده شود. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که برای سفر های هوایی خود با مشکلاتی چون کنسلی و یا تاخیر پرواز مواجه شده باشید. در چنین شرایطی شاید برگشت به هتل و پیدا کردن اتاق خالی و یا گذراندن وقت بدون هدف و با وجود خستگی کمی دشوار باشد، این در شرایطی است که منتظر ماندن بر روی صندلی های فرودگاه نیز عذاب آور خواهد بود. نظریه پردازان و طراحان برای حل چنین مشکلی بر این آمدن تا شرایطی را در فرودگاه به وجود بیاورند تا مسافران در چنین مواقعی بتوانند بدن این که مزاحمتی برای برای کسی ایجاد کنند به استراحت، کار و یا حتی خواب بپردازند.


محفظه خواب “Sleep pods” آخرین تکنولوژی ارائه شده در این زمینه است که شرایط استراحت را برای مسافران در فرودگاه ها ارائه می کند . این تکنوژی در حال حاضر در چند فرودگاه امریکایی، مکزیکی و اروپایی به اجرا در آمده است و با مبلغ شبی ۳۰ دلار اجاره داده می شود.
YotelAir از معروف ترین شرکت هایی است که در این زمینه فعالیت چشم گیری داشته و محفظه های استراحت آن در امستردام، لندن، پاریس به طور کامل انرائه شده است و به ازای هر ۴ ساعت ۴۲ دلار دریافت می کند. فضاهای ساخته شده در این محفظه شامل تخت خواب، دوش و میز کار می باشد.
جالب است بدانید ایده این کار خیلی جدید نیست چرا که برای اولین بار ژاپن هتل های کپسولی خود را در اواخر دهه ۱۹۷۰ ارائه کرد. اما امروزه مدل های کم حجم این فضاها به خصوص در اروپا با قابلیت های فراوان مورد استقبال قرار گرفت.


سوالی که پیش می آید این است که آینده این فضاهای استراحت به کجا خواهد کشید ؟!!
چرا که فرودگاه ها مخالف ایجاد چنین فضاهایی در فرودگاه ها با ایجاد هزینه اضافی هستند. طبق گفته یکی از بنیان گذاران این محفظه ها هر صندلی یک رستوران می تواند در سال ۲۰٫۰۰۰ دلار درآمد تولید کند. این محفظه ها نیز چنین شرایطی را برای فردگاه ها خواهند داشت . حال مشخص نیست این محفظه ها می تواند چنین درآمدی را برای فرودگاه داشته باشد یا خیر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *