UA-114652299-1
ساحل دیدنی آلمافی در ایتالیا
۱۳۹۷/۰۱/۱۵
تور ارمنستان کد ۰۱
۱۳۹۷/۰۱/۱۹

روشن کردن آتش در طبیعت

یکی از کارهایی که در هر کمپی با آن مواجه خواهیم شد روشن کردن آتش برای انجام امور مختلف است. امروزه وسایل مختلف با اشکال گوناگونی برای این امر وجود دارد، در این مقاله نحوه روشن کردن آتش در شرایطی که امکان کافی وجود ندارد به چند روش به اختصار توضیح داده شده است.

روش دریل دستی

این روش از شیوه های قدیمی و ابتدایی روشن کردن آتش است که البته زمان زیادی را نیز از شما می گیرد.
برای روشن کردن به این روش به یک چوب با مقطع نازک، چوب مسطح و مقداری خورده چوب نازک و پوشال نیاز دارید. ابتدا در چوب مسطح یک سوراخ کوچک ایجاد کنید و مقداری از پوشال خود را داخل آن بریزید و سپس قطعه چوب نازک خود را درون سوراخ قرار داده و بالا چوب را بین دو کف دست خود قرار داده و طبق تصویر نشان داده شده بچرخانید تا به اصطحکاک ایجاد شده شروع به تولید گرما و سوختن پوشال ها کند . بعد از ایجاد آتش کوچک به آرامی مقدار آن را زیاد کنید تا آتش شما بزرگتر شود.

روش دریل دستی دو نفره

این روش همانند روش قبلی است با این تفاوت که با دو نفر انجام می شود نفر اول مته چوبی را با فشار نگه می دارد و نفر دوم مانند تصویر با طناب مته را به سرعت می چرخاند

روش اصطحکاک در شیار

در این روش شیاری در قطعه چوب سطحی ایجاد کرده و و در داخل شیار پوشال ریخته و قطعه چوبی دیگر را در داخل شیار قرار داده و به عقب و جلو حرکت داده تا با ایجاد حرارت آتش گیرند.

دریل کمانی

این روش نیز ایجاد گرما با استفاده از اصطحکاک صورت می گیرد.
برای ایجاد کمان قطعه چوبی را که خاصیت خمش دارد بیابید و قطعه نخ خود را به گونه ای به دو سر چوب ببندید که چوب در حالت خمیده باقی بماند . سپس نخ کمان را یک دور به دور قطعه چوبی که عنوان مته انتخاب کرده اید مانند تصویر بچرخانید. حال مته را بروی شکافی که از قبل بر روی قطعه چوب سطحی ایجاد کردید قرداده و به عقب و جلو حرکت دادن کمان شاهد چرخیدن مته خواهید بود.

سنگ چخماق و فولاد

با اصطحکاک بین فولاد و سنگ چخماق جرقه هایی ایجاد می گردد که می توانید آتش خود را به راحتی با آن ایجاد کنید. که البته نمونه های پیشرفته تر و امروزی آن در ابعاد و اشکال مختلف در بازار موجود می باشد.

ایجاد حرارت با نور خورشید

همانطور که میدانید با تمرکز نور خورشید در یک نقطه حرارت زیادی تولید می گردد. ذره بین یکی از وسایلی است که این کار را به راحتی انجام می دهد و فکر میکنم در دوران تحصیل همگی یکبار این کار را انجام داده باشیم. ولی احتمال اینکه در سفر خود ذره بین همراه داشته باشیم خیلی کم است پس باید از وسایلی شبیه آن استفاده کنیم . از وسایلی که می توان استفاده کرد انتهای بطری های نوشابه و امثال آن است که به احتمال زیاد همراه شما خواهد بود.
این کاربری را شما در طبیعت نیز پیدا خواهید کرد. برخی قطعه های یخ نیز می توانند برای شما حکم ذره بین باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *