UA-114652299-1
تور شیراز : ویژه ۱۱ بهمن
۱۳۹۶/۰۷/۲۵
اخبار گردشگری
۱۳۹۶/۰۹/۱۲

بلند ترین زیپ لاین جهان !

بلند ترین زیپ لاین جهان در راس الخیمه امارات افتتاح خواهد شد !!

زیپ لاین جدید در راس الخیمه امارات افتتاح خواهد شد. گفته می شود این زیپ لاین بلند ترین زیپ لاین جهان است که در منطقه جبل الجیس Jebel Jeis یکی از بلند ترین کوه های امارات متحده عربی راه اندازی
خواهد شد.

طبق اطلاعیه ای که سازمان توسعه گردشگری راس الخیمه اعلام کرده است هنوز طول دقیق این زیپ لاین مشخص نیست ولی تخمکین زده می شود طول این زیپ لاین طولانی تر از ۲۸ زمین فوتبال خواهد بود.
این خط زیپ لاین قرار است تا هفته اول دسامبر ۲۰۱۷ آماده بهره برداری قرار گیرد . این خط که نیروی خود را از انرژی خورشیدی تامین می کند قادر به جابجایی ۲۵۰ مسافر در روز خواهد بود.
سازمان توسعه گردشگری راس الخیمه امیدوار است با توجه به سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری که بر روی این پروژه انجام داده است بتواند گردشگران زیادی را از سراسر جهان به این منطقه جذب کند. این سازمان
برای حفظ ایمنی و تضمین موفقیت پروژه با اپراتور Toro Verda همکاری نموده است.

 

 

آقای جورج جورج مدیر عامل شرکت Toro Verda در این باره می گوید :
چشم انداز دراماتیک و زیبای جبل الجیس زمینه ای جذاب را برای گردشگرانی که از سراسر جهان به این منطقه خواهند آمد به وجود خواهد آورد.
خانواده ها و دوستان می توانند از دو خط موازی این زیپ لاین استفاده کنند . لاین اول این زیپ لاین شما را به یک پلت فرمی در ارتفاعات کوه جبل الجیس خواهد برد و لاین دیگر آن شما را به زمین باز خواهد گرداند.
برای استفاده از این زیپ لاین هیچ گونه محدودیت سنی وجود نخواهد داشت این در صورتی است که گردشگران باید حداقل ۱۲۰ سانتی متر قد و بین ۳۵ تا ۱۵۰ کیلوگرم وزن داشته باشند.
برای گردشگران و مسافرینی که به این منطقه می آیند مرکز خوشامد گویی و همچنین اتاق های VIP به همراه پارکینگ خصوصی تعبیه شده است و در ضمن جابجایی از طریق هلی کوپتر نیز در این مکان امکان پذیر خواهد بود.

 

این زیپ لاین که هنوز اسم مشخصی برایش انتخاب نشده است رکورد بلند ترین زیپ لاین فعلی جهان به نام The Monstre را در پورتوریکو Puerto Rico که ۲۲۰۰ متر طول دارد خواهد شکست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *